Integracja Sensoryczna

Ukończyłam studia psychologiczne o specjalności sądowo-klinicznej oraz studia podyplomowe na kierunku integracji sensorycznej. Jestem certyfikowanym terapeutą integracji sensorycznej. Dodatkowo ukończyłam kurs zakończony zdobyciem certyfikatu uprawniającym do prowadzenia zajęć ze smyko-multisensoryki, czyli zajęć sensorycznych ogólnorozwojowych (opracowanych w oparciu o założenia integracji sensorycznej) kierowanych zarówno do najmniejszych, czyli do dzieci w wieku od 6 m. życia, jak i dla starszych – do 6 r. życia. W trakcie studiów odbywałam praktykę w różnych placówkach terapeutycznych, m.in. w placówce Fundacji „Moja Przestrzeń”, organizującej zajęcia z terapii integracji sensorycznej, w której to również mogę realizować się jako terapeuta, korzystając na co dzień ze zdobytej wiedzy. Praca w żłobku pozwoliła mi nabyć umiejętność nawiązywania kontaktu z dziećmi niezależnie od wieku czy trudności, z którymi mogą się mierzyć. Podczas prowadzonych przeze mnie zajęć najważniejszy dla mnie jest komfort dziecka, poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie, którym mnie obdarza podejmując ze mną wspólne aktywności. Budowanie relacji daje gwarancję osiągnięcia efektywności zajęć, które dzięki temu odpowiedni stymulują rozwój dziecka, a przy okazji odbywają się w miłej atmosferze. Szczególną uwagę poświęcam indywidualnemu podejściu, dzięki czemu wybrane przeze mnie metody pracy są dostosowane do potrzeb konkretnego pacjenta. Uważam, że trafnie dobrany program terapeutyczny jest w stanie poprawić jakość funkcjonowania każdego małego pacjenta, pozwalając mu cieszyć się codziennością w jak największym stopniu.

 

Prowadzone zajęcia:

      Monika Heyer

Jestem absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna I i II stopnia oraz Pedagogika Specjalna – Edukacja i rehabilitacja uczniów z niepełnosprawnością intelektualną II stopnia. Dodatkowo, ukończyłam specjalistyczne studia podyplomowe na Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, gdzie zdobyłam wiedzę i umiejętności z zakresu Pedagogiki Specjalnej – edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. 

W trakcie studiów odbywałam liczne praktyki w szkołach i przedszkolach, a także byłam wolontariuszką w Fundacji Uniwersytet Dzieci w Krakowie.

Swoją wiedzę ciągle poszerzam na licznych kursach dotyczących problematyki dzieci i osób ze spektrum autyzmu. Kilkakrotnie uczestniczyłam w projekcie „Pomagam, wiem jak” organizowanym przez Fundację SCOLAR w Warszawie, kończąc m.in. takie szkolenia jak: Stosowana Analiza Zachowania sposobem na efektywną naukę,  Efektywna Praca z grupą czy Dziecko w przedszkolu. Dodatkowo jestem certyfikowanym Terapeutą Ręki, pracując w oparciu o Smart Hand Model. Obecnie skupiam się na poszerzeniu wiedzy na temat wybiórczości pokarmowej u dzieci z ASD. 

W pracy z dziećmi wykorzystuje różne formy i metody pracy, starając się je dostosować do możliwości dzieci, tab by optymalizować ich rozwój. Podczas zajęć ważne jest dla mnie stworzenie dobrej atmosfery w oparciu o wzajemnie zaufanie tak, aby dziecko czuło się swobodnie i komfortowo. 

 

Prowadzone zajęcia:

 Terapia dzieci z ASD poziom 3 i 4 

    Terapia dzieci z ASD poziom 1 i 2

  Terapia  dzieci z ASD poziom 1 i 2

  Terapia jedzenia

     Terapia mowy

      Anna Karwowska

Jestem oligofrenopedagogiem o szerokim zakresie kompetencji i doświadczeniu. Posiadam wykształcenie licencjackie z pedagogiki społeczno-opiekuńczej z pedagogiką szkolną oraz magisterskie z pedagogiki resocjalizacyjnej z penitencjarystyką. Dodatkowo, ukończyłam studia podyplomowe z edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz edukację, terapię i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Mam również za sobą szkolenia z MAKATON - systemu komunikacji wspomaganej i alternatywnej oraz jestem trenerem umiejętności społecznych. Dzięki mojemu wykształceniu, szkoleniom i doświadczeniu, posiadam wszechstronne umiejętności i wiedzę, które pozwalają mi efektywnie pracować z osobami o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej, w tym również z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Jako oligofrenopedagog, moim celem jest zapewnić wsparcie i pomoc dzieciom z różnymi trudnościami w uczeniu się oraz dostosować metody nauczania do ich indywidualnych potrzeb. Przez lata pracy zdobyłam szeroką wiedzę i umiejętności, które pozwalają mi efektywnie wspierać rozwój dzieci w obszarach takich jak komunikacja, socjalizacja, umiejętności społeczne i intelektualne. Podczas swojej pracy zdobywałam doświadczenie w różnych placówkach oświatowych, co pozwoliło mi na szerokie spojrzenie na specjalną edukację. Cały czas jestem otwarta na nowe wyzwania, stale się doskonaląc i rozszerzając swoje umiejętności. Poza pracą w przedszkolu, jestem również trenerem umiejętności społecznych, co pozwala mi pomagać dzieciom w radzeniu sobie z codziennymi sytuacjami społecznymi. Jestem osobą cierpliwą, empatyczną i pełną zrozumienia dla trudności, z jakimi spotykają się dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Staram się stworzyć dla nich bezpieczne i przyjazne środowisko, które sprzyja rozwojowi ich potencjału i pozwala im na osiąganie indywidualnych celów. Jestem dumna z tego, że mogę być częścią ich drogi rozwoju i cieszyć się z każdego sukcesu, który osiągają.

 

Prowadzone zajęcia:

      Angelika Wójcik

      Małgorzata Stypuła

Jestem absolwentką Akademii Ignatianum na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z interwencją kryzysową oraz Wczesnym wspomaganiu rozwoju dzieci i młodzieży z autyzmem, zespołem Aspergera i zaburzeniami pokrewnymi. Ponadto ukończyłam studia na Uniwersytecie Pedagogicznym na kierunku Oligofrenopedagogika. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w różnych szkoleniach. Najważniejsze z nich to: 

  1. Terapia ręki I i II
  2. Rozwój komunikacji u osób z ASD
  3. Makaton
  4. PECS
  5. Seksualność osób ze spektrum autyzmu i niepełnosprawnością intelektualną
  6. Praca z zachowaniami schematycznymi
  7. VB Mapp – ocena umiejętności i planowanie terapii
  8. Zachowania trudne – klasyfikacja i przyczyny
  9. Sensoryczne wsparcie dziecka z autyzmem w domu
  10. Stosowana Analiza zachowania sposobem na efektywna edukacje
  11. Techniki terapii behawioralnej w pracy dydaktyczno - wychowawczej jak skutecznie stosować nagrody pochwały systematyczną uwagę

Doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami zdobywałam pracując w placówkach oświatowych, opiekuńczo-wychowawczych jak i organizacjach pozarządowych. Najważniejsze dla mnie jest indywidualne podejście do każdego podopiecznego oraz dostosowanie terapii do jego konkretnych potrzeb. Empatyczne podejście oraz umiejętność słuchania są kluczowe w mojej pracy. Staram się tworzyć atmosferę pełną wsparcia i akceptacji, gdzie każde dziecko może rozwijać swoje umiejętności i osiągać sukcesy.

 

Prowadzone zajęcia:

Jestem absolwentką Uczelni Nauk Społecznych, gdzie ukończyłam studia podyplomowe z kierunku Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Posiadam również dyplom Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie studiowałam Oligofrenopedagogikę na Instytucie Pedagogiki Specjalnej. Muzykoterapię ukończyłam na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki, Rytmiki i Edukacji Muzycznej.

Dodatkowo uczestniczyłam w różnych szkoleniach, między innymi: Efektywna praca z grupą (Fundacja SCOLAR w Warszawie,) Rozwijanie motywacji u osób z ASD (Fundacja Wspierania Osób z Zaburzeniami Rozwoju OD POCZĄTKU w Krakowie), Szkolenie pierwszego stopnia z alternatywnych form komunikacji MAKATON (Program Rozwoju Komunikacji PRKM). Komunikacja z dzieckiem z autyzmem (Poradnia dla dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju EFFATHA). Ponadto, odbyłam cykl podstawowych kursów BHP dotyczących opieki nad osobami z niepełnosprawnościami, takich jak Health & Safety, Fire Training, Infection Control, Manual & Handling, Adult Abuse oraz Food Hygiene.

Przez ponad 10 lat pracuję jako pedagog specjalny, prowadząc terapię i zajęcia dla dzieci i dorosłych ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami współtowarzyszącymi. Doświadczenie zawodowe zdobyłam w placówkach specjalistycznych oraz oświatowych. Jestem osobą cierpliwą, empatyczną i zdecydowaną. Potrafię dostosować podejście i metody pracy do indywidualnych potrzeb pacjentów, tak aby zapewnić im optymalne warunki do dalszego rozwoju ważnych umiejętności społecznych, komunikacyjnych oraz funkcjonalnych.

 

Prowadzone zajęcia:

Jestem pedagogiem specjalnym, logopedą oraz terapeutą autyzmu. Posiadam kwalifikacje w zakresie rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) oraz terapii pedagogicznej i rewalidacji indywidualnej. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, na których uzyskałam tytuł magistra pedagogiki specjalnej. Zrealizowałam również 2 kierunki na studiach podyplomowych: „Logopedię” w Krakowskim Instytucie Rozwoju Edukacji oraz Edukację, terapię i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu” w Małopolskim Centrum Edukacji. Brałam udział w szkoleniu z zakresu skutecznej terapii dziecka z autyzmem, organizowanego przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Swoje 6-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam na praktykach w licznych szkołach specjalnych i integracyjnych, w ramach wolontariatu w świetlicy środowiskowej, jako opiekunka oraz w pracy zawodowej. Początkowo pracowałam jako nauczyciel wspomagający w przedszkolu integracyjnym a następnie jako nauczyciel wychowawca w przedszkolu terapeutycznym dla dzieci w spektrum autyzmu TIBA 2.

 Wierzę, że dzięki wczesnej interwencji, zaangażowaniu i indywidualnemu podejściu, każdemu dziecku można podarować wspaniałą przyszłość.

 

Prowadzone zajęcia:

 

   Terapia logopedyczna

    Patrycja Rodziewicz

    Magdalena Malik

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.